Wiosna się zbliża

• autor: Sorento17, 2015-03-01 21:31

Sorento Zadębie Skierniewice rozegrało pierwszy sparing przed rundą wiosenną. Naszym rywalem była Miedniewiczanka Miedniewice.

Sorento - Miedniewiczanka 0:2 (0:0)

Mecz, zwłaszcza w drugiej połowie był ciekawym widowiskiem. Pierwsze 45 minut zakończyło się bezbramkowo, chociaż obie strony miały dobre sytuacje. Swoich sił próbował Arek Golian, dwa razy strzelając w prawy róg bramki strzeżonej przez Rafała Stępniaka, byłego zawodnika Sorento. Niestety, Arek zmuszony był użyć lewej, nieco słabszej nogi i tylko tym można tłumaczyć brak efektu w postaci gola. Dobrym wykonaniem rzutu wolnego popisał się Michał Jasiński, ale jego mocny strzał także nie znalazł drogi do siatki. Dwa razy z główki strzelał również Hubert Chrobot. Raz piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę. Świetnie w sytuacji sam na sam bronił jego brat Krystian Chrobot. Dzięki interwencjom naszego golkipera wynik pozostał niezmieniony, chociaż trzeba przyznać, że i napastnicy gości pudłowali w świetnych sytuacjach, momentami przypominając wyczyny Kucharczyka i Żyry z ostatnich spotkań Ligi Europy.

Druga połowa dała już upragnione bramki, jednak oba trafienia zanotowała drużyna Sławomira Paradowskiego. Raz po uderzeniu z główki, raz po akcji sam na sam. Trzeba dodać, że przy drugim golu wszystko zaczęło się od urazu Arka Goliana, który trzymając się za kostkę, leżał na boisku. Mimo że bramkarz rywali krzyczał, aby przerwać grę, jego koledzy przeprowadzili akcję bramkową. Arek opuścił boisko, a w jego miejsce pojawił się Sebastian Ulanowski, dla którego był to debiut w Sorento. Arkowi życzymy powrotu do zdrowia, bo jego umiejętności strzeleckie na pewno przydadzą się drużynie w tej rundzie. W drugiej części meczu ciekawą akcję indywidualną przeprowadził też Dawid Kosmatka, który przedryblował kilku obrońców rywala, ale jego strzał świetnie zablokował "Stępień".

Przed skierniewiczanami jeszcze na pewno cztery mecze sparingowe, na kolejny zapraszamy już w przyszłą niedzielę.

Sorento:

Krystian Chrobot, Piotr Mikulski, Przemysław Jarota, Hubert Chrobot, Mateusz Nowak, Krystian Świątek, Łukasz Dominiak (grający trener), Dawid Kosmatka, Michał Jasiński, Michał Nowak, Arkadiusz Golian.

Zmiany (wszyscy grali): Damian Gawlikowski, Sebastian Ulanowski, Dawid Mikołajczyk.